Діабетична стопа. Досвід лікування. Поради від подолога.

Низький больовий поріг – привід задуматися!

До початку 21 століття масштаби захворюваності на цукровий діабет набули ознак епідемії, дане захворювання завдає шкоди людині не тільки прямим впливом але і тягне за собою високу ймовірність розвитку хронічних ускладнень.

Діабетична стопа – наслідки цукрового діабету.

Негативні наслідки пов’язані зі зміною стану стоп при даному захворюванні представляють особливу проблему. Справа в тому що цукровий діабет здатний приводити до поступової втрати тактильної, температурної та больової чутливості стоп, що позбавляє людину можливості правильно оцінювати небезпеку факторів, таких як:

– Чужорідний предмет (при настанні на нього)
– Тісне, незручне взуття
– Температурний режим (високі і низькі температури)
Врослий ніготь

Увага!

Погане згортання крові (при пошкодженні шкірного покриву) є головною небезпекою. Ні в якому разі не використовуйте гострі інструменти такі як лезо і ножиці при домашньому догляді на стопою. Прибирати ороговелий шар (мозолі) можна пемзою.

Часті проблеми діабетичної стопи

Ноги діабетика схильні до багатьох негативних наслідків пов’язаних із захворюванням, деякі з них:

– Гиперкератоз (надмірне утворення мозолів)
– Деформація пальців і склепіння стопи
– Потовщення нігтьової пластини і зміна форми нігтів
– Поява тріщин
 

Увага!

Зверніть увагу на свої ноги, якщо Ви маєте: «кісточки», плоскостопість, деформацію пальців стопи – носіння індивідуальної ортопедичного взуття є обов’язковою профілактикою виникнення виразок стопи.

Педикюр діабетичної стопи вимагає особливої ​​уваги, знанні і навичок.

Спеціаліст апаратного педикюру з відповідною кваліфікацією здатний якісно виконати обробку стопи діабетика (педикюр діабетичної стопи) при цьому не травмуючи шкірний покрив.

Як захистити ноги від наслідків цукрового діабету:

– Щодня мийте ноги і обережно (не розтираючи) витирайте їх. Не забувайте про міжпальцевих проміжках! Після душу або плавання ноги потрібно ретельно просушити.
– Щодня оглядайте ноги, щоб вчасно виявити пухирі, порізи, подряпини та інші пошкодження, через які може проникнути інфекція. Не забудьте оглянути проміжки між пальцями! Підошви стоп можна легко оглянути за допомогою дзеркала. Якщо Ви самі не можете зробити це, попросіть кого-небудь з членів сім’ї оглянути Ваші ноги.
– Не піддавайте ноги впливу дуже високих і дуже низьких температур. Воду у ванній спочатку перевіряйте рукою, щоб переконатися, що вона не дуже гаряча. Якщо ноги мерзнуть ночами, надягайте теплі шкарпетки.
– Щодня оглядайте своє взуття – чи не потрапили в неї сторонні предмети, які не порвана чи підкладка. Все це може поранити або натерти шкіру ніг.
– Дуже важливо щодня міняти шкарпетки або панчохи. Носіть тільки відповідні за розміром панчохи або шкарпетки. Не можна носити заштопані шкарпетки або шкарпетки з тугою резинкою.
– Купуйте тільки ту взуття, яка з самого початку зручно сидить на нозі; не купуйте взуття, яку потрібно розношувати (або розтягувати). — Не носіть взуття з вузькими носками або таку, яка здавлює пальці.
Ніколи не надягайте взуття на босу ногу. Ніколи не носіть сандалі чи босоніжки з ремінцем, який проходить між пальцями.
– Не ходіть босоніж і, тим більше, по гарячій поверхні.
– Ніколи не користуйтеся хімічними речовинами або препаратами для розм’якшення мозолів (типу пластиру “Саліпод”).
– Ніколи не видаляйте мозолі ріжучими інструментами (бритва, скальпель і т.п.). Для цієї мети використовуйте пемзу і подібні спеціальні пристосування.
– Нігті на ногах потрібно обрізати прямо, не закруглений куточки (короткі куточки «вростають»).
– Вам не слід палити. Куріння підвищує ризик ампутації в два з половиною рази.
– При сухій шкірі ніг змащуйте їх (але не міжпальцеву) кремом, що містить рослинний масла, а при вираженій сухості і тріщинах- кремами з сечовиною.
– У разі травмування: йод, «марганцівка», спирт і «зеленка» протипоказані через дубящу дію. Садна, порізи тощо слід обробити 3% розчином перекису водню, а краще спеціальними засобами, наприклад мирамистин і хлоргексидин. Накласти стерильну пов’язку.
– При наявності незагоючихся ран необхідно звернутися до лікаря.

0 Коментарі

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

ukUkrainian